Din bătrâni se crede că, dacă visezi că-ți cad dinții, e semn că vei pierde pe cineva drag.
Sunt vorbe pe care multe bunici le spuneau cu glas scăzut, dimineața, după o noapte cu somn neliniștit. Din bătrâni se crede că, dacă visezi că-ți cad dinții, e semn că vei pierde pe cineva drag, iar aceste vorbe au trecut din gură în gură, de la o generație la alta. Hai să le luăm …